עלי

אני גלי, יועצת לאורח חיים בריא בוגרת המכון לתזונה אינטגרטיבית Institute for Integrative Nutrition , NY.  וסטודנטית לתואר שני במקצועות הבריאות . עם שובי לארץ ממגורים בארה"ב וקנדה, הקמתי את "תזונה יצירתית" בית להטמעת שינוי אורחות חיים להפחתת סימפטומי בלוטת התריס, בעיות עיכול שנלוות אליהן לרבות רגישויות למזון שאינה מאובחנת כאלרגיה.

גם אני (אולי בדיוק כמוכם), סבלתי כל חיי מבעיות עיכול קשות, חוסר חיוניות ואנרגיה,  תנודות במשקל בעיות עור, פריון ופוריות, אלרגיות למזון ומצבי. איש לא האמין לי שטענתי שכל הסממנים מצביעים על בעיה בבלוטת התריס, כיוון שערכי הtsh שלי היו "תקינים" במשך 5 שנים נשלחתי פעם אחר פעם הביתה בטענה שהכל בסדר איתי, שאני מחפשת איפה שאין ושאם רק אבין שעלי לקחת תרופות פסיכיאטריות המצב שלי השתפר. סירבתי בתוקף. לאחר שהתייאשתי מהרופאים, עשיתי מחקר מקיף ומעמיק שעזר לי לאבחן את עצמי עם השימוטו, מחלה אוטואימונית בבלוטת התריס ופניתי לרופא שהיה מוכן להקשיב ואישר את האבחנה.

הטיפול הבלעדי שהוצע לי הוא טיפול תרופתי שאיתו יהיה עלי "להתחתן" לכל חיי . סירבתי בכל תוקף לקבל את העובדה שאין פעולות נוספות שאוכל לעשות כדי לשפר את בריאותי. שוב יצאתי למסע אישי של חקירה והתעקשות פנימית כדי לגלות כיצד אוכל להרגיש טוב יותר, להפחית את התסמינים מהם סבלתי ולקדם את בריאותי. שינויי משמעותי בבחירות המזון שלי ובאורח החיים הביאו לירידה דרמטית במרקרים האוטואימונים ולהטבה משמעותית מהתסמינים מהם סבלתי בינהם בעיות העיכול, המשקל, העור מצבי הרוח והאנמיה הקשה. אחרי 3 שנים ללא מחזור חודשי, הצלחתי להתאושש הריתי פעמיים בנסיונות הראשונים, וילדתי בקלות את שני ילדי המתוקים. את כל אלו עשיתי לבד, ללא עזרת הממסד הרפואי.

היום אני מרצה לקהל המטפלים, חברות גופים וארגונים (צה"ל, עיריית חיפה, כללית משלימה, כללית סמייל, כללית אסתטיקה, אגודת הנטורופתים בישראל, בית הספר הישראלי להומאופתיה, המכללה למנהל, wix, רשת ניצת הדובדבן, פורטל התזונה הגדול בישראל eatwell, רדיו 102fm) כותבת, מפתחת מתכונים, מנחת תוכנית הרדיו "תזונה יצירתית" ומשתתפת קבועה בתכניות רדיו וטלוויזה ומנהלת את קבוצת הפייסבוק הגדולה בישראל בתחום בלוטת התריס.

אם אתם קוראים שורות אלו, אתם וודאי מאמינים בכוח המדהים של שינוי אורח החיים ומוכנים לתרום לשיפור מצבכם כדי להרגיש אנרגטים וחיוניים יותר. מוזמנים לפנות להגיע להרצאות, להנות מספרי המתכונים, להדרכות ולסדנאות האון ליין. אשמח לראותכם – אל תתפשרו על פחות!

צרו קשר // [email protected] // 054-5655315