לעשות פחות

אתמול בערב שוחחתי עם חברתי איילה שעברה לארה"ב. לאחר 20 דקות של שיחת בנות היא אמרה פתאום: "…את יודעת, לאחרונה הבנתי שאם את ישנה טוב, אוכלת טוב ונמצאת בפחות סטרס זה ממש קל לשמור על משקל מאוזן…" ב-י-נ-ג-ו!! הוצאת לי את המילים מהפה!! אמרתי לה, על זה בדיוק אני עובדת עם הלקוחות שלי!!!

אני יודעת איזו מחשבה עוברת לכם עכשיו בראש: את באמת מצפה ממני ליישם את המנטרה הזו ולישון יותר, לפנות זמן לבישול או לעבוד פחות?? מה את רוצה שאני אעשה עכשיו, אתפטר מהעבודה??? אז לא, התשובה לשאלה הזו היא לא בהכרח לעזוב עבודה או לעמוד כל היום במטבח או לישון עשר שעות בכל לילה. התשובה טמונה באימוץ קונספט חדש שאני קוראת לו לעשות פחות.

מי שבא מעולם העיצוב והאדריכלות כמוני, וודאי מכיר את הקונספט Less is More, אחד מעמודי התווך של האדריכלות המודרנית. הכוונה היא שבשימוש בפחות אלמנטים, קישוטים ומניירות נוכל להשיג יותר. השקט, הניקיון והמינימליזם מהווה את הכוח האמתי בעיצוב החלל. את הקונספט הזה בדיוק אני מציעה לאמץ בחייכם האישיים וגם בתזונה שלכם.

5_Ways_to_Get_More_Done_By_Doing_Less.1
mint©

רובנו הורגלנו ועודדנו לחשוב שהצלחה = הישגים בעבודה וקריירה משגשגת, מה שלרוב אומר עשרות רבות של שעות עבודה מאומצת בכל שבוע. הרבה פעמים הפרה-קונספציה הזו מובילה לכך שנרגיש שאנחנו רצים אחרי הזנב של עצמנו ברדיפה אינסופית אחרי משימות ומטלות ולא מבינים איך עברו לנו במהירות השבוע / החודש / השנה. אבל אולי נוכל לחשוב על הצלחה דווקא כעל מציאת איזון בחיינו, שילוב שינה בשעה מוקדמת יותר, יותר זמן לעצמנו ולמשפחה, בילוי בטבע, או הרבה יותר בישול ביתי?

אם גם אתם נמצאים בלופ הזה, זה בדיוק הזמן לנסות ולאמץ את הקונספט שלי. כמישהי שעושה כל הזמן מליון דברים, גם לי לא היה קל להגיע לשם. גם אצלי העשייה האין סופית יוצרת סוג של שקט מדומה ואי העשייה מצדה מייצרת תחושה של ריקנות ופחד. אבל עכשיו אני מאמינה שלאחר התחושות הלא נעימות, יבוא גם שקט ולכן אני מנסה לאחרונה לעשות פחות: לא למלא כל דקה פנויה שלי במשימה, לא לעשות מליון מטלות בית סיזיפיות שלא נגמרות לעולם, לקום קצת יותר מוקדם ולהקדיש זמן לאי עשיית דבר.

אז לכל מי שרוצה לנסות לתרגל לעשות פחות ולראות כיצד זה משפיע על הבריאות, המשקל והמצב רוח שלו אני מציעה כמה טיפים מועילים:

  • התכווננו ללכת לישון יום אחד בשבוע בשעה 22:00, איכלו ארוחת ערב מוקדמת וכבו את הטלוויזיה.
  • בקשו ממקום העבודה שלכם לצאת יום אחד בשבוע מוקדם יותר או לעבוד יום אחד פחות, תופתעו לגלות כמה מהם יגלו גמישות. נסו לא להקדיש את הזמן למטלות ומשימות שדחיתם ל"יום חופש".
  • קומו כ-15-30 דקות מוקדם יותר, שבו בנוח, הכינו כוס תה ותרגלו זמן שקט עם עצמכם.
  • שעות הבוקר המוקדמות הן אידאליות לכתיבה / תרגול מדיטציה נסו אחת מהפעולות האלו כשהתודעה שלכם רק התעוררה.
  • בחרו מתכון חדש, קל וטעים (למשל כאן) והקדישו זמן לבישול. בישול הוא גם ביטוי לאהבה עצמית.
  • עשו משהו שאתם אוהבים (טיול, ים, אמבטיה, מסז') באופן שבועי.
  • נסו להפחית בפעולות / מאכלים שמוצאים אותנו מאיזון כמו צריכת סוכר, קמח לבן ומלח שולחן, אכילה של מזונות חומציים מאד (חצילים, עגבניות, תפוחי אדמה ופלפלים) שתיית אלכוהול ועישון.
  • פנו זמן למפגש חברתי נטו (לא עם הבעל והילדים) למפגש חברתי יש כוח מאזן וממלא.

בריאות ושמחה,
באהבה גדולה!
גלי

רוצים ללמוד איך לאזן את המשקל, לישון יותר ,לאכול יותר טוב ולהיות פחות בסטרס? בואו לפגישת הכרות לא מחייבת. צרו איתי קשר!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *