הבחירה האמיתית

מי שמכיר אותי ידע שאני צמחונית אדוקה מגיל 12, ועם המעבר לארה"ב הפכתי לטבעונית. כך חייתי את חיי במשך 22 (!) שנים. ואם זה לא הספיק, כתגובת נגד להלם התרבות ותיעוש המזון שם וכאן, פיתחתי רגישות לגלוטן, ואי סבילות לחלב (שבאה טוב לטבעונות).

בשלב הזה, אני מניחה שאתם שואלים את עצמכם את מה ששמעתי כל הזמן, אז מה נשאר לך לאכול?
ראשית, חשוב לי לציין בכנות, שהרבה!! אולי זה לא בא בקופסה, פחית, מיכל, שקית או אריזה קפואה, אבל כמו בתחום העיצוב, הגבלות ואיסורים מהווים את המנוע ליצירתיות חדשנית, בלתי תלויה. שנית, המלצה ממישהי שניסתה כמעט כל תאוריית תזונה הידועה לאדם, על גופה ובשרה, במטרה להחלים ולהקל על כאבי הבטן ובעיות העיכול, אל תנסו דיאטת Raw Food (המבוססת ברובה על מזונות מן הצומח ללא חימום) במזג אוויר של מינוס 20 מעלות. זה מחליש ומנוגד לכל עקרון בטבע. שלישית, התשובה לשאלה מה את אוכלת הייתה ונשארה מזון שלם (אמיתי, מקומי, עונתי) שלא לדבר על נקי והוגן.

אך לעיתים אנו נוטים ללכת עם העקרונות כה רחוק, שאנו שוכחים להקשיב לגופנו ולבחור מה שבאמת מיטב עימנו. המחשבה שאתן את ידי לסבלן של חיות לצורך אכילה, היתה ונותרה קשה ותמוהה. אך למרבה הפלא, וקצת לצערי, גיליתי על ידי ניסוי (והרבה תהייה) שחלבון איכותי ונקי מן החי, במידה, הוא נכון עבורי, משביע ומחזק. בקיצור, זה בטח לא טרנדי להגיד, אבל הצמחונות והטבעונות עברה לי. נכון, אני לא טורפת בשר חי בשולחן האוכל, ובהיותי הפיינשמקרית שאני, הוספתי לתפריט מנעד די מצומצם של מזונות מן החי כגון: ביצי חופש אורגניות, עוף נקי מהורמונים ואנטיביוטיקה, ופעם בחודש, כשבאמת יש לי תשוקה לכך, נתח קטן של רוסטביף משובח. האי סבילות לחלב עדיין קיימת, ומוצרי חלב מתועשים עתירי אנטיביוטיקה והורמונים, עדיין לא עושים לי את זה. אבל, כפי שנוכחתי לדעת, הכל עוד פתוח לשינויים.


chattingatthesky ©

אני רוצה לעודד אותכם לבחור את מה שנכון עבורכם. לחלקכם יהיה זה לצרוך יותר מזון מן הצומח, לאחרים לעבור לאורגני, או להפסיק לשתות משקאות ממותקים בסוכר / בממתיק מלאכותי ואולי לחלקכם יהיה זה להוסיף חלבון איכותי, נקי, מן החי, ממש כמוני. ללא קשר לבחירה הספציפית, יהיה טוב אם כולנו נבחן ונשאל את עצמנו, האם התזונה הנוכחית שלנו משרתת את המטרות הבריאותיות והאישיות שלנו? האם אנו נמצאים בשיא הפיזי, המחשבתי, והנפשי שלנו, ואם התשובה היא לא, מה נוכל לשנות על מנת להגיע לשם. חלקכם כבר עובדים איתי להשגת המטרות האלו, ולאלו שעדיין לא, אתם מוזמנים להתחיל.

על מנת להקל על כולם, אני מצרפת מתנה לחגסט שאלות שיעזרו לכם לגלות האם ב"קלפי" הגופני,
שמנו את הפתק הנכון. חג שמח!

  • האם אתם רעבים לעיתים קרובות?
  • האם יש לכם נפילות אנרגיה?
  • האם אתם חשים צורך במזונות מסוימים על בסיס קבוע?
  • האם אתם משתוקקים לפעילות אך מזינים את התשוקה הזו באמצעות סוכר ואלכוהול?
  • האם אתם סובלים מבעיות עיכול / מיגרנות / אלרגיות?
  • האם אתם ישנים טוב?

כאמור, למי שזקוק לתמיכה סביב התשובות לשאלות הנ"ל אני לרשותו.
שבוע טוב, בריאות ושמחה!
גלי

אתם כמובן מוזמנים לבקר בדף הפייסבוק שלי ולעשות like!
https://www.facebook.com/gali.roloff

למפגש יעוץ ראשוני ללא תשלום, שילחו לי מייל:[email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *