בני חורין

היום אני רוצה להוציא אותכם לחרות. לא, אין צורך להתפטר מהעבודה, לעזוב את בן הזוג, לנסוע להודו ל- 3 חודשים, או לעבור לעיר אחרת. החרות שאני מכוונת אליה היא אחרת. כזו שלא תגביל אתכם ולא תכלא אתכם, וכזו שלא תגרום לכם להרגיש מסכנים, חסרים או אשמים. כזו היא חירות תזונתית אמיתית.

כולנו במודע או שלא במודע, בוחרים את "הדרך" התזונתית שלנו ועושים כמיטב הבנתנו. לצערי, לא תמיד הבנה זו כוללת ידע מעמיק ומבוסס ולא תמיד נעשות בחירות אלו מהתכוונות והקשבה פנימית לצרכי הגוף. בהכללה ניתן לומר, שתזונה מערבית ואורך חיים מודרני מותיר רבים מאיתנו מחוסרי איזון פיזי ונפשי, כזה שמביא אותנו עייפים וסחוטים אחרי שאכלנו קופסה שלמה של עוגיות (כשרצינו רק שתיים) צמאים ועצבנים אחרי שאכלנו שקית בייגלה (שקנינו לכל המשרד) או עם כאב בטן מחבילת השוקולד השלמה שאכלנו (ותכננו לכבד…).

מי שעוקב אחרי כבר וודאי יודע שנפרדתי מהטבעונות והצמחונות האדוקה, לאחר 22 שנים ובצער רב. גיליתי שמה שהלב רצה, לא היה נכון לגוף. ההתעקשות העקרונית החלישה אותי פיזית. לאחר ההבנה הזו, החלתי בניסוי וטעיה אישי, על מנת לגלות מהו החלבון הנכון והמתאים עבורי, ובעיקר באיזה מינון. לאחרונה, חזרתי גם לאכול מזונות מהם נמנעתי זמן רב. תהליך החקירה והלמידה האישי, כלל לא רק הבנה של מה לאכול, אלא גם אילו מזונות ניתן לצרף ואילו לא ומהו סדר האכילה המתאים עבורי, שלא לדבר על סביבה, אווירה וחברותה במהלך הארוחות.

Fortune Cookie

אז לכבוד חג החרות, אני רוצה להזמין אתכם להצטרף אלי, ולגבש לעצמכם חרות תזונתית אמיתית, כזו שבה אתם לא חייבים לבחור!! אוקי, תנו לי לחזור על זה: אתם לא חייבים להחליט שאתם רק, תוכלו להחליט שאתם גם וגם! אולי כמוני תהיו Raw Foodist בבוקר, קרניבורים בצהרים וטבעונים בערב?

אני רוצה לעודד אתכם לפתח מחשבה יצירתית, בה תתחילו לגלות מהו השילוב הייחודי המתאים לכם, ותצאו לחופשי! חופש כזה יאפשר לכם להחליט ובעיקר להרגיש מה מתאים עבורכם כעת. כבונוס תרוויחו גמישות, טווח פעולה רחב וגם גיוון, החסר כל כך בתזונה מערבית מודרנית. (דגן עיקרי אחד, חלבון אחד או שניים והרבה סוכר בתחפושות שונות, לא ממש נשמע לי מגוון). תוכלו גם לשקול להחליף את התזונה שלכם בהתאם לעונות השנה, מיקומכם הגיאוגרפי, זמינותם של מוצרים וכדאיות כלכלית.

לסיום אני מציעה לקוראים ההרפתקנים שבינכם, תרגיל, לפעם הבאה שאתם הולכים למסעדה / בית קפה. תרגיל זה, יעזור לכם ללמוד להקשיב לאיתותי הגוף.

  • כשמגיע התפריט, היפכו אותו והניחו אותו על השולחן בלי להביט בו.
  • כעת עיצמו עינים, קחו נשימה ושאלו את עצמכם: מה הייתי רוצה לאכול?
  • עכשיו פיקחו עיניים ובקשו מהמלצר המלצה על המנה שדימיינתם.
  • אם מנה כזו אינה מופיעה בתפריט ביחרו את המנה הכי קרובה שקיימת.
  • אם עדיין אין כזו בתפריט, שאלו אם ניתן להכין עבורכם במטבח מנה מיוחדת.
  • אתם תופתעו לגלות שפעמים רבות התשובה היא כן!

חג שמח, בריאות ושמחה
גלי

רוצים לדעת מהי התזונה המתאימה ביותר עבורכם ולהשאר שפויים בחול המועד?
למפגש יעוץ ראשוני ללא עלות, שילחו לי מייל ל – [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

1 מחשבה על “בני חורין”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *