אז מה כדאי לי לאכול?

כשלקוחות מתקשרים אלי לקבוע מפגש, אחרי שיחה קצרה, כמעט תמיד נשאלת השאלה: "אני כבר ממש לא יודע/ת מה כדאי לי לאכול, את חושבת שקינואה / דגים / מוצרי חלב זה טוב?" לאחר שהמשפטים והשאלות התחילו לחזור על עצמם, הבנתי עד כמה רבים מאיתנו מבולבלים ואבודים ביחס לשאלה מה לאכול. תהיתי לעצמי איך קרה שהשאלה שבעבר היתה ברורה, נהייתה כה מורכבת ומסובכת ולאן נעלם המצפן הפנימי שהנחה אותנו מה טוב עבורנו. אם להיות כנה, גם אני הייתי ממש מבולבלת עד לפני מספר שנים. קראתי המון ספרים, מחקרים ותיאוריות, הלכתי להרצאות, סדנאות וטיפולים, וחזרתי עם המון מידע שרק בילבל אותי עוד יותר. כל מה שנאמר או נכתב היה כל כך נכון ומשכנע וגם קישקוש מוחלט באותה נשימה. הייתי עמוסה מבולבלת, אבודה ובעיקר רעבה.

כשעברתי לארה"ב המצב החמיר. עוד לפני שהגענו לבוסטון, היה לי ברור שהאוכל האמריקאי ותפיסת עולמי עומדים להתנגש. בסופרמרקט, שהיה רחוק, גדול ועצוב היו מוצרים ארוזים, מנויילנים או קפואים. ירקנים לא היו קיימים, אוכל ביתי טרי היה קשה למצוא, ושוק האיכרים היה באמת לעשירים בלבד. בכל מקום היו כמעט רק המבוגרים, פיצות, מאפינס, צ'יפס, גלידות, סנדוויצ'ים, חטיפים ושוקולד. ידעתי שכל אלו הם בברור מזונות מזיקים, ובכל זאת עדיין לא עניתי לעצמי על השאלה, מה כן כדאי לי לאכול?

Thinking woman in front of blackboard with question markshealthhappy ©

אחרי מספר פעמים שבהם בחנתי טוב טוב את כל המוצרים בסופרמרקט ויצאתי בלי לקנות דבר הבנתי שבעוד דורות קודמים עסקו בשאלה מה הם היו יכולים לאכול, כלומר, מה היה נגיש להם ובאיזו עונה, אנו עסוקים בשאלה מה כדאי לנו לאכול ומתרכזים בתגלית האחרונה, בכותרת המפוצצת או במה שנכון עכשיו. ספרים על דיאטות, תיאוריות תזונה ושיטות שונות נמצאים בראש רשימת רבי המכר והמדיה משדרת תחקירים, תוכניות בישול ומסעות קולינרים ללא הפסקה. ואם זה לא הספיק, תזונה הוא תחום מדעי בו שתי תיאוריות מנוגדות יכולות להתקיים באותו הזמן, מזון מסויים יכול להחשב חיוני להתפתחות שלנו וגם להיות לא מומלץ באותה נשימה. לאור כל זאת, איך לא נרגיש מבולבלים, אבודים וחסרי אונים מול השאלה מה כדאי לי לאכול?

התשובה הכי פשוטה לשאלה הזו היא קודם כל לאכול מזון. אבל מהו לעזאזל מזון ובמה הוא שונה מאוכל או מחומר דמוי מזון? התשובה לזה פשוטה בצורה מגוחכת: מזון הוא אותו דבר שהיה מוכר גם לדורות הקודמים שלנו וסיפק להם את ההזנה להם הם היו זקוקים. לצערי, כיום, סביר שלא נמצא כמעט מזון במדפי הסופרמרקט המוארים. מה שכן נוכל למצוא שם בשפע, הוא אוכל וחומרים דמוי מזון, שהם תוצרים מחושבים של מהנדסי מזון ומפעלים ומטרתם העיקרית היא לגרום לנו לרצות מהם עוד.

אוקיי, אז לאכול מזון, הבנו. עכשיו, אחרי שביססנו את זה, נוכל לעבור לשלב ב', החשוב, העיקרי והמשמעותי ביותר – הקשבה לגוף. לטעמי, אין שום טעם לבזבז את הזמן והכסף היקר שלנו על עוד ההמלצה מהעיתון, צום מיצים עדכני או דיאטה עכשווית. לגוף שלנו יש כבר את כל התשובות. כל מה שנותר לנו לעשות הוא ללמוד להקשיב לו, מה שבהחלט דורש עזרה ואימון. למעשה, זו המתנה הכי חשובה שהלקוחות שלי מקבלים מהעבודה שלנו יחד. לאחר שהם מסיימים את התכנית איתי, הם כבר יודעים מה טוב ונכון עבורם, ומפסיקים לחפש את כל התשובות בחוץ. אז במקום להתבלבל ולהרגיש אבודים, תעשו לעצמכם טובה ענקית ותשקיעו בללמוד להקשיב למצפן הפנימי שלכם. ולמי שרוצה לעשות סדר בכל המידע התזונתי ארגנתי סיור מודרך בחנות טבע, איתי (פרטים מטה) מבטיחה לכם שלעולם לא תחזרו יותר לעשות דיאטות

בריאות ושמחה,
גלי

מרגישים שלאכול בריא זה מסובך ויקר? בואו לעשות סדר איתי בסיור מודרך בחנות טבע הסיור הקרוב יתקיים ביום ג' ה- 26.11.13, בשעה 18:30 ב"עדן טבע מרקט" מתחם Yoo, תל אביב. הזדרזו להירשם מראש ותיהנו ממחיר מוזל – 25 שקלים בלבד לסיור! הרשמה במייל [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *